Skok w dal kobiet – jedna z konkurencji lekkoatletycznych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.
Obrończynią tytułu mistrzowskiego z 2008 roku była Brazylijka Maurren Maggi, który w Londynie nie awansowała do finału. Ustalone przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) minima kwalifikacyjne do igrzysk wynosiły 6,75 (minimum A) oraz 6,65 (minimum B).
Terminarz Czas w Londynie (UTC+01:00) Data Godzina ZawodyWtorek, 7 sierpnia 2012Środa, 8 sierpnia 2012 19:0520:05KwalifikacjeFinał
Rekordy Rekord świata Galina Czistiakowa7,52 Leningrad11 czerwca 1988Rekord olimpijski Jackie Joyner-Kersee 7,40 Seul29 września 1988Liderka tabel sezonu 2012 Brittney Reese 7,15 Eugene1 czerwca 2012
Rezultaty Eliminacje Zawodniczki rywalizowały w dwóch grupach: A i B. Bezpośredni awans do finału dawał wynik 6,70. Poz. Grupa Zawodniczka Reprezentacja #1 #2 #3 Rezultat Uwagi 1 A Shara Proctor 6.83 - -6.83 Q 2 B Janay DeLoach 6.81 - - 6.81Q 3 A Jelena Sokołowa 6.63 6.71 -6.71 Q - B Ineta Radēviča 6.58 6.59 6.68 6.68 DSQ - A Nastassia Mironczyk-Iwanowa 6.556.62 6.666.66 DSQ - B Anna Nazarowa x 6.62 x 6.62DSQ 7 A Ludmiła Kołczanowa 6.57 x 6.54 6.57q 8 A Brittney Reese xx 6.57 6.57q 9 B Éloyse Lesueur 6.48 x6.38 6.48 q 10 A Ivana Španović x 6.216.41 6.41q 11 B Weranika Szutkowa 6.016.21 6.40 6.40 q 12 B Arantxa King 6.40x 6.20 6.40 13 A Wolha Sudarawa 6.386.35 6.13 6.38 14 B Maurren Maggi 6.37x 6.27 6.37 15 B Chelsea Hayes 6.116.37 6.05 6.37 16 A Blessing Okagbare 6.32 6.20 6.34 6.34 17 A Bianca Stuart 5.306.31 6.32 6.32 18 B Concepción Montaner 6.306.13 x 6.30 19 B Wiktorija Rybałko x 6.21 6.296.29 20 B Sosthene Taroum Moguenara 6.23x x 6.23 21 A Marestella Torres 5.98 6.21 6.226.22 22 A Ola Sesay 6.225.77 5.91 6.22 23 B Viorica Țigău 6.21 x x 6.21 24 B Irene Pusterla 6.206.14 4.88 6.20 25 A Marharyta Twerdohlib x 6.196.19 6.19 26 B Jana Velďáková 6.02 6.18 x 6.18 27 A Lauma Grīva 6.10 5.96 6.08 6.10 A Maiko Gogoladze x x x NM A Yuliya Tarasova x x x NM B Caterine Ibargüen – – – DNS B Margrethe Renstrøm – – – DNS A Karin Mey Melis 6.80 - - 6.80 DSQ
Finał Poz. Zawodniczka Reprezentacja 123456 Uwagi Rezultaty 16px Brittney Reese x 7.12 x x 6.69 x 7.12 16px Jelena Sokołowa 6.80 7.07 6.84 6.93 6.78 6.79 7.07 PB 16px Janay DeLoach 6.77 x 6.71 6.74 6.89 x 6.89 DSQ Ineta Radēviča 6.88 6.77 6.74 x x 6.79 6.88 SB DSQ Anna Nazarowa x 6.77 x 6.56 6.45 6.62 6.77 4 Ludmiła Kołczanowa x x 6.76 6.44 x 5.97 6.76 DSQ Nastassia Mironczyk-Iwanowa 6.61 6.62 6.54 6.72 x 4.55 6.72 5 Éloyse Lesueur 6.57 x x x 6.67 x 6.67 6 Shara Proctor 6.55 x 6.37 – – – 6.55 7 Weranika Szutkowa 6.37 6.54 6.53 – – – 6.54 8 Ivana Španović 4.29 6.33 6.35 – – – 6.35 Karin Mey Melis – – – – – – DNS
Przypisy
Bibliografia
Skok w dal kobiet