Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie grupy drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2013/2014.
I runda kwalifikacyjna Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych będzie 4 drużyny, z czego 2 będą rozstawione.
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. EB/Streymur 2.316 SP Tre Penne 1.383
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. FC Lusitanos 1.100 Szirak Giumri 0.850
Pierwsze mecze
Rewanże
II runda kwalifikacyjna Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych będzie 34 drużyny (2 z poprzedniej rundy), z czego 17 będzie rozstawionych.
drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. BATE Borysów 39.175 Slovan Bratysława 8.341 Celtic 37.538 IF Elfsborg 8.125 Steaua Bukareszt 35.604 Maccabi Tel Awiw 8.075 Viktoria Pilzno 28.745 Molde FK 7.835 Dinamo Zagrzeb 25.916 HJK Helsinki 6.701 Partizan Belgrad 17.425 Ekranas Poniewież 6.300 Legia Warszawa 13.650 Neftçi PFK 5.708 Sheriff Tyraspol 11.533 Dinamo Tbilisi 5.333 NK Maribor 9.941
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. FK Željezničar 4.566 EB/Streymur 2.316 FH 4.083 Cliftonville F.C. 2.116 Győri ETO 3.850 Wardar Skopje 2.050 The New Saints F.C. 3.766 Daugava Dyneburg 1.658 Łudogorec Razgrad 3.450 Sutjeska Nikšić 1.300 Sligo Rovers 3.225 Nõmme Kalju 1.191 Szachtior Karaganda 2.941 Szirak Giumri 1.383 Skënderbeu Korcza 2.833 Fola Esch 0.925 Birkirkara FC 2.541
Pierwsze mecze
Rewanże
III runda kwalifikacyjna Od tej rundy turniej kwalifikacyjny zostanie podzielony na 2 części – dla mistrzów i niemistrzów poszczególnych federacji: do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla mistrzów uprawnionych będzie 20 drużyn (w tym 17 zwycięzców II rundy), z czego 10 będzie rozstawionych; do startu w III rundzie kwalifikacyjnej dla niemistrzów uprawnionych będzie 10 drużyn, z czego 5 będzie rozstawionych.
Drużyny, które przegrają w tej rundzie, otrzymają prawo gry w rundzie play-off Ligi Europy UEFA.
Uwaga: losowanie III rundy kwalifikacyjnej odbywa się przed zakończeniem II rundy, więc pary z II rundy są losowane według współczynnika „lepszej” drużyny. Oznacza to, że dla rozstawienia w III rundzie kwalifikacyjnej nie ma znaczenia, kto odpadnie w II rundzie.
Kwalifikacje dla mistrzów drużyny, które awansowały z II rundy kwalifikacyjnej
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. FC Basel59.785 Viktoria Pilzno 28.745 Szachtior Karaganda 39.175 Dinamo Zagrzeb 25.916 Celtic 37.538 Partizan Belgrad 17.425 Steaua Bukareszt 35.604 Austria Wiedeń16.575 APOEL Nikozja35.366 Legia Warszawa 13.650
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. Sheriff Tyraspol 11.533 Molde FK 7.835 NK Maribor 9.941 Nõmme Kalju 6.701 Łudogorec Razgrad 8.341 FH 6.300 IF Elfsborg 8.125 Skënderbeu Korcza 5.708 Maccabi Tel Awiw 8.075 Dinamo Tbilisi 5.333
Pierwsze mecze
Rewanże
Kwalifikacje dla niemistrzów
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. Olympique Lyon95.800 Metalist Charków62.451 Zenit Petersburg70.766 Fenerbahçe SK46.400 PSV Eindhoven64.945
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. PAOK FC28.800 Grasshopper Club Zurych7.285 Red Bull Salzburg28.075 SV Zulte Waregem6.880 FC Nordsjælland12.640
Pierwsze mecze
Rewanże
Runda play-off W tej rundzie kwalifikacji utrzymany został podział na 2 części – dla mistrzów i niemistrzów poszczególnych federacji: do startu w rundzie play-off dla mistrzów uprawnionych będzie 10 drużyn (zwycięzców III rundy), z czego 5 będzie rozstawionych; do startu w rundzie play-off dla niemistrzów uprawnionych będzie 10 drużyn (w tym 5 zwycięzców III rundy), z czego 5 będzie rozstawionych.
Drużyny, które przegrają w tej rundzie, otrzymają prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Kwalifikacje dla mistrzów drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. FC Basel 59.785 Viktoria Pilzno 28.745 Celtic 37.538 Dinamo Zagrzeb 25.916 Steaua Bukareszt 35.604
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. Austria Wiedeń 16.575 Łudogorec Razgrad 3.450 Legia Warszawa 13.650 Szachtior Karaganda 2.941 NK Maribor 9.941
Pierwsze mecze
Rewanże
Kwalifikacje dla niemistrzów drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej
Drużyny rozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. Arsenal113.592 FC Schalke 0484.922 Olympique Lyon 95.800 Zenit Petersburg 70.766 Milan93.829
Drużyny nierozstawione Drużyna Wsp. Drużyna Wsp. PSV Eindhoven 64.945 Real Sociedad17.605 PAOK FC1 62.451 FC Paços de Ferreira12.833 Fenerbahçe SK 46.400
1 Metalist Charków został wykluczony z europejskich pucharów przez UEFA. W związku z tym wolne miejsce zajął rywal Metalista w poprzedniej rundzie – PAOK FC.
Pierwsze mecze
Rewanże
Przypisy
Kategoria:Liga Mistrzów UEFA (2013/2014)