A Copa Mundial da FIFA 2002 (en coreano: 2002 FIFA 월드컵 한국/일본, en xaponés: 2002 FIFAワールドカップ 韓国/日本) foi a edición número dezasete do Campionato Mundial de fútbol de seleccións, a competición máis importante deste deporte. O torneo, organizado por primeira vez en Asia e tamén por primeira vez de conxuntamente entre por dous países, a República de Corea e o Xapón, comezou o 31 de maio e rematou o 30 de xuño coa vitoria da selección do Brasil sobre Alemaña, conseguindo así o seu quinto título.

Resultados Os horarios corresponden á hora local de Corea do Sur e Xapón (UTC+9). Lenda: Pts: Puntos; PX: Partidos xogados; PG: Partidos gañados; PE: Partidos empatados; PP: Partidos perdidos; GF: Goles a favor; GC: Goles en contra; Dif: Diferenza de goles.

Primeira fase Os partidos dos grupos A, B, C e D tiveron lugar en Corea do Sur, mentres que os dos grupos E, F, G e H tiveron lugar en Xapón.

Grupo A Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif73210523531205412302145-11301203-3

Grupo B Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif9330094543111660431115500300327-5

Grupo C Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif933001138431115324311156-10300309-9

Grupo D Equipo Pts P PG PE PP GF GC Dif732104134311156-1331026423310237-4

Grupo E Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif7321011110531205234311123-103003012-12

Grupo F Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif5312043153120211431112201301213-2

Grupo G Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif73210422431114313310223-13310224-2

Grupo H Equipo Pts PX PG PE PP GF GC Dif7321052353120651331024401301215-4

Final

25px 25px 25px 25px 25px100pxCampión Quinto título

*