thumb|300px|right|Kmalu po štartu thumb|300px|right|Jules Goux zmaguje na dirki Indianapolis 500 1913 je bila tretja dirka Indianapolis 500 na dirkališču Indianapolis. Potekala je 30. maja 1913. Rezultati Kvalifikacije Prijavljeni so morali za kvalifikacijo odpeljati krog s povprečno hitrostjo prek 75 mph (120.7 km/h), toda štartna vrsta je bila narejena na podlagi žreba dan pred dirko. VrstaNotr. delProti notr.Proti zun.Zun. del1 Caleb Bragg87.34 mph / 140.56 km/h Albert Guyot80.75 mph / 129.95 km/h Billy Liesaw78.02 mph / 125.56 km/h Robert Evans82.01 mph / 131.98 km/h2 Don Herr82.84 mph / 133.32 km/h Harry Grant75.96 mph / 122.25 km/h Jules Goux86.03 mph / 138.45 km/h Teddy Tetzlaff80.26 mph / 129.17 km/h3 Bill Endicott85.70 mph / 137.92 km/h Harry Endicott76.35 mph / 122.87 km/h Billy Knipper80.26 mph / 129.17 km/h Ralph DePalma76.30 mph / 122.79 km/h4 Theodore Pilette75.52 mph / 121.54 km/h Gil Anderson82.63 mph / 132.98 km/h Willie Haupt80.72 mph / 129.91 km/h Charles Merz84.46 mph / 135.93 km/h5 Johnny Jenkins82.84 mph / 133.32 km/h Vincenzo Trucco81.94 mph / 131.87 km/h Spencer Wishart81.99 mph / 131.95 km/h Howdy Wilcox81.46 mph / 131.10 km/h6 Bob Burman84.17 mph / 135.46 km/h Ralph Mulford80.79 mph / 130.02 km/h Louis Disbrow82.76 mph / 133.19 km/h Joe Nikrent78.89 mph / 126.96 km/h7 Jack Tower88.23 mph / 141.99 km/h Paul Zuccarelli85.83 mph / 138.13 km/h George Clark75.91 mph / 122.17 km/h
Dirka
Poz Št Dirkač Dirkalnik Prijavljen Motor Št. cil. Konfiguracija Šasija Barva Kval. hitr. Št. mesto Vodstvo Čas Krogi / Hitrost / Odstop 1 16 Jules Goux Peugeot Peugeot Peugeot 4 448 in³ / 7.34 L Peugeot ModroBela 86.03 mph / 138.45 km/h 7 138 6:35:05 200 - 75.933 mph / 122.202 km/h 2 22 Teddy Tetzlaff Mercer Mercer Motors Company Mercer 4 300 in³ / 4.92 L Mercer Rumena 81.99 mph / 131.95 km/h 19 0 6:48:13 / +13:08 200 - 73.489 mph / 118.269 km/h 3 2 Charlie Merz Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 400 in³ / 6.55 L Stutz BeloRdeča 84.46 mph / 135.93 km/h 16 0 6:48:49 / +13:44 200 - 73.382 mph / 118.097 km/h 4 9 Albert Guyot Sunbeam Sunbeam Motor Car Company Sunbeam 6 368 in³ / 6.03 L Sunbeam Siva 80.75 mph / 129.95 km/h 2 0 7:02:58 / +27:53 200 - 70.925 mph / 114.143 km/h 5 23 Theodore Pilette Mercedes- Knight E.C. Patterson Knight 4 251 in³ / 4.11 L Mercedes SivaBela 75.52 mph / 129.66 km/h 13 0 7:20:13 / +45:08 200 – 68.148 mph / 109.674 km/h 6 12 Howdy Wilcox Gray Fox Frank Fox Pope- Hartford 4 390 in³ / 6.39 L Pope- Hartford Siva 81.46 mph / 131.10 km/h 20 0 7:23:26 / +48:21 200 – 67.653 mph / 108.877 km/h 7 29 Ralph Mulford Mercedes E. J. Schroeder Mercedes 4 449 in³ / 7.36 L Mercedes Siva 80.79 mph / 130.02 km/h 22 0 7:28:05 / +53:00 200 – 66.951 mph / 107.747 km/h 8 31 Louis Disbrow Case J. I. Case T. M. Company Case 4 449 in³ / 7.36 L Case SivaRdeča 82.76 mph / 133.19 km/h 23 0 7:29:09 / +54:04 200 – 66.793 mph / 107.493 km/h 9 9 Willie Haupt Mason Mason Motor Company Duesenberg 4 350 in³ / 5.74 L Duesenberg Rjava 80.72 mph / 129.91 km/h 15 0 7:52:35 / +1:17:30 200 – 63.481 mph / 102.163 km/h 10 19 George Clark Tulsa Tulsa Auto Manufacturing Company Wisconsin 4 340 in³ / 5.57 L Tulsa RdečaČrna 75.91 mph / 122.17 km/h 27 0 7:56:14 / +1:21:09 200 – 62.994 mph / 101.299 km/h 11 4 Bob Burman Keeton Keeton Motor Company Wisconsin 4 449 in³ / 7.36 L Keeton ZelenaBela 84.17 mph / 135.46 21 41 DNF Rdeča zastava 12 3 Gil Anderson Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 400 in³ / 6.55 L Stutz BelaRdeča 82.63 mph / 132.98 km/h 14 18 DNF 187 – menjalnik 13 5 Robert Evans Mason Mason Motor Company Duesenberg 4 350 in³ / 5.74 L Duesenberg Rjava 82.01 mph / 131.98 km/h 4 2 DNF 158 - sklopka 14 17 Billy Liesaw Anel Will Tompson Buick 4 318 in³ / 5.21 L Buick OranžnaČrna 78.02 mph / 125.56 km/h 3 0 DNF 148 – gred 15 7 Caleb Bragg Mercer Mercer Motors Company Mercer 4 424 in³ / 6.95 L Mercer Rumena 87.34 mph / 140.56 km/h 1 1 DNF 128 – črpalka za gorivo 16 10 Billy Knipper Henderson Henderson Motor Car Company Duesenberg 4 350 in³ / 5.74 L Knipper Modra 80.26 mph / 129.17 km/h 11 0 DNF 125 – sklopka 17 27 Teddy Tetzlaff Isotta Isotta Isotta 4 444 in³ / 7.28 L Isotta RdečaZelena 81.30 mph / 130.84 km/h 8 0 DNF 118 – pogon 18 32 Joe Nikrent Case J. I. Case T. M. Company Case 4 449 in³ / 7.36 L Case SivaRdeča 78.89 mph / 126.96 km/h 24 0 DNF 67 – obesa 19 6 Jack Tower Mason Mason Motor Company Duesenberg 4 350 in³ / 5.74 L Duesenberg Rjava 88.23 mph / 141.99 km/h 25 0 DNF 51 – trčenje, 1. ovinek 20 28 Vincenzo Trucco Isotta Isotta Isotta 4 444 in³ / 4.28 L Isotta RdečaZelena 81.94 mph / 131.87 km/h 18 0 DNF 39 – rezervoar 21 16 Harry Endicott Nyberg Nyberg Auto Company Nyberg 6 377 in³ / 6.18 L Nyberg Rdeča 76.35 mph / 122.87 km/h 10 0 DNF 23 – prenos 22 29 Paul Zuccarelli Peugeot Peugeot Peugeot 4 448 in³ / 7.34 L Peugeot ModraBela 85.83 mph / 138.13 km/h 26 0 DNF 18 – obesa 23 10 Ralph DePalma Mercer Mercer Motors Company Mercer 4 340 in³ / 5.57 L Mercer Rumena 76.30 mph / 122.79 km/h 12 0 DNF 15 – obesa 24 26 Harry Grant Isotta Isotta Isotta 4 444 in³ / 4.28 L Isotta RdečaZelena 75.96 mph / 122.25 km/h 6 0 DNF 14 – rezervoar 25 18 Johnny Jenkins Schacht Schacht Motor Car Company Schacht 4 299 in³ / 4.90 L Schacht RdečaBela 82.84 mph / 133.32 km/h 17 0 DNF 13 – gred 26 8 Don Herr Stutz Ideal Motor Car Company Wisconsin 4 400 in³ / 6.55 L Stutz BelaRdeča 82.84 mph / 133.32 km/h 5 0 DNF 7 – sklopka 27 33 Bill Endicott Case J. I. Case T. M. Co. Case 6 448 in³ / 7.34 L Case SivaRdeča 85.70 mph / 137.92 km/h 9 0 DNF 1 – gred DNF - Odstop''
Kategorija:1913 v športu 1913 Kategorija:Sezona Velikih nagrad 1913