Сан-Сало́ні () — муніципалітет, розташований в Автономній області Каталонія, в Іспанії. Код муніципалітету за номенклатурою Інституту статистики Каталонії — 82021. Знаходиться у районі (кумарці) Бальєс-Уріантал (коди району — 41 та VR) провінції Барселона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі Баґарії (округи) Барселона. Населення Населення міста (у 2007 р.) становить 15.992 особи (з них менше 14 років — 16 %, від 15 до 64 — 68,4 %, понад 65 років — 15,6 %). У 2006 р. народжуваність склала 211 осіб, смертність — 140 осіб, зареєстровано 93 шлюби. У 2001 р. активне населення становило 6.078 осіб, з них безробітних — 682 особи.Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 9.261 народилися в Каталонії (з них 6.702 особи у тому самому районі, або кумарці), 2.950 осіб приїхало з інших областей Іспанії, а 489 осіб приїхало з-за кордону. Університетську освіту має 8,8 % усього населення. У 2001 р. нараховувалося 4.338 домогосподарств (з них 17,2 % складалися з однієї особи, 24,9 % з двох осіб,23,1 % з 3 осіб, 23,7 % з 4 осіб, 7,1 % з 5 осіб, 2,7 % з 6 осіб, 0,7 % з 7 осіб, 0,3 % з 8 осіб і 0,2 % з 9 і більше осіб).Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності : у сільському господарстві — 1,4 %, у промисловості — 37,5 %, на будівництві — 11,1 % і у сфері обслуговування — 50 %. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 6.115 осіб, поза районом — 2.046 осіб. Доходи населення У 2002 р. доходи населення розподілялися таким чином :

Доходи населення за статтями доходів Рік 2002 р. 2001 р. Заробітна платня 61,2 % 62,8 % Доходи від ведення бізнесу 25,6 % 24,5 % Соціальна допомога 13,3 % 12,7 %   Безробіття У 2007 р. нараховувалося 537 безробітних (у 2006 р. — 594 безробітних), з них чоловіки становили 37,1 %, а жінки — 62,9 %. Економіка У 1996 р. валовий внутрішній продукт розподілявся по сферах діяльності таким чином :

Валовий внутрішній продукт Рік 1996 р. 1991 р. Сільське господарство 0,2 % 0 % Промисловість 40,1 % 0 % Будівництво 10,8 % 0 % Послуги 48,8 % 0 %  

Підприємства міста

Промислові підприємства

Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 1,8 % 1,9 % Хімія та метали 10 % 10 % Переробка металів 42 % 41,6 % Продукти харчування 5,6 % 5,6 % Текстиль 9,4 % 9,9 % Виробництво меблів, видання 20,9 % 20,8 % Інше 10,2 % 10,2 % Усього підприємств 4.256 4.237  

Роздрібна торгівля

Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 31,2 % 31,8 % Одяг та взуття 18 % 17,8 % Товари для дому 15 % 14,9 % Книги та періодичні видання 3,2 % 3,3 % Промислова хімічна продукція 7,7 % 7,8 % Продукція, пов'язана з транспортними засобами 4,4 % 4,3 % Інше 20,6 % 20,2 % Усього підприємств 5.336 5.260  

Сфера послуг

Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 14,4 % 14,6 % Готелі та готельний бізнес 15,2 % 15,5 % Транспорт та зв'язок 22,1 % 22,2 % Посередницькі фінансові послуги 3,4 % 3,4 % Послуги підприємствам 8,2 % 7,9 % Послуги фізичним особам 25,5 % 25,6 % Нерухомість та ін. 11,2 % 10,8 % Усього підприємств 12.729 12.246  

Житловий фонд

У 2001 р. 5,4 % усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м2, 40,1 % — від 60 до 89 м2, 36,1 % — від 90 до 119 м2 і 18,3 % — понад 120 м2.З усіх будівель у 2001 р. 41,4 % було одноповерховими, 40,1 % — двоповерховими, 13,3 % — триповерховими, 3,6 % — чотириповерховими, 1,2 % — п'ятиповерховими, 0,3 % — шестиповерховими, 0 % — семиповерховими, 0,1 % — з вісьмома та більше поверхами.

Автопарк

Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 70,2 % 71,1 % Мотоцикли 8,6 % 7,9 % Вантажівки 17 % 16,9 % Трактори 0,8 % 0,8 % Автобуси та ін. 3,5 % 3,3 % Усього автомобілів 259.241 шт. 251.200 шт.  

Вживання каталанської мови

У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 95,6 % усього населення (у 1996 р. — 96,3 %), вміли говорити нею 78,7 % (у 1996 р. - 82,2 %), вміли читати 76,6 % (у 1996 р. — 77,7 %), вміли писати 54,5 % (у 1996 р. — 52,2 %). Не розуміли каталанської мови 4,4 %.

Політичні уподобання

У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 7.141 особа (у 2003 р. — 7.434 особи). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 39,2 % 41,1 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 27,2 % 28,2 % Народна партія (PP) 5,8 % 6,8 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 8 % 4,8 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 16,9 % 18 % Громадянська партія (C's) 1 % 0 % Інші 2 % 1,1 %  

У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 7.507 осіб (у 2003 р. — 7.571 особа). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 36,9 % 32,7 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 41,1 % 43,8 % Народна партія (PP) 2,6 % 3,8 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 4,9 % 6,2 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 4,8 % 13,5 % Громадянська партія (C's) 0 % 0 % Інші 9,7 % 0 %  

Історія та культура

Посилання Дані Інституту статистики Каталонії Інформація про підприємства муніципалітету Етимологія, літературна та діалектна вимова назв муніципалітетів