Руке́тас (, вимова літературною каталанською ) - муніципалітет, розташований в Автономній області Каталонія, в Іспанії. Код муніципалітету за номенклатурою Інституту статистики Каталонії - 431331. Знаходиться у районі (кумарці) Баш-Ебра (коди району - 09 та BB) провінції Таррагона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі Ебрської баґарії (округи).
Назва муніципалітету Назва муніципалітету походить від - "гора, скеля" та зменшувального суфіксу -et. Населення Населення міста (у 2007 р.) становить 7.689 осіб (з них менше 14 років - 15,3%, від 15 до 64 - 67,9%, понад 65 років - 16,8%). У 2006 р. народжуваність склала 85 осіб, смертність - 71 особа, зареєстровано 35 шлюбів. У 2001 р. активне населення становило 3.193 особи, з них безробітних - 247 осіб.Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 5.442 народилися в Каталонії (з них 4.894 особи у тому самому районі, або кумарці), 811 осіб приїхало з інших областей Іспанії, а 397 осіб приїхало з-за кордону. Вищу освіту має 7,3% усього населення. У 2001 р. нараховувалося 2.312 домогосподарств (з них 18% складалися з однієї особи, 27,1% з двох осіб,23% з 3 осіб, 20,9% з 4 осіб, 6,9% з 5 осіб, 2,8% з 6 осіб, 0,8% з 7 осіб, 0,1% з 8 осіб і 0,4% з 9 і більше осіб).Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності : у сільському господарстві - 9,4%, у промисловості - 23,8%, на будівництві - 14,5% і у сфері обслуговування - 52,4%. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 1.856 осіб, поза районом - 1.994 особи. Доходи населення У 2002 р. доходи населення розподілялися таким чином :
Доходи населення за статтями доходів Рік 2002 р. 2001 р. Заробітна платня 58% 59% Доходи від ведення бізнесу 25,8% 24,4% Соціальна допомога 16,2% 16,7% Безробіття У 2007 р. нараховувалося 238 безробітних (у 2006 р. - 247 безробітних), з них чоловіки становили 47,5%, а жінки - 52,5%. Економіка У 1996 р. валовий внутрішній продукт розподілявся по сферах діяльності таким чином :
Валовий внутрішній продукт Рік 1996 р. 1991 р. Сільське господарство 7,7% 0% Промисловість 51,4% 0% Будівництво 9,5% 0% Послуги 31,4% 0%
Підприємства міста
Промислові підприємства
Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 7,1% 8,9% Хімія та метали 4,8% 4,4% Переробка металів 42,9% 44,4% Продукти харчування 14,3% 15,6% Текстиль 0% 0% Виробництво меблів, видання 31% 24,4% Інше 0% 2,2% Усього підприємств 42 45
Роздрібна торгівля
Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 46,4% 51,8% Одяг та взуття 10,7% 8,4% Товари для дому 11,9% 10,8% Книги та періодичні видання 2,4% 4,8% Промислова хімічна продукція 8,3% 4,8% Продукція, пов'язана з транспортними засобами 3,6% 2,4% Інше 16,7% 16,9% Усього підприємств 84 83
Сфера послуг
Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 14,6% 16,6% Готелі та готельний бізнес 15,6% 16,6% Транспорт та зв'язок 21,5% 21,6% Посередницькі фінансові послуги 2,9% 3% Послуги підприємствам 5,4% 5,5% Послуги фізичним особам 32,2% 28,1% Нерухомість та ін. 7,8% 8,5% Усього підприємств 205 199
Житловий фонд
У 2001 р. 3,5% усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м2, 32,4% - від 60 до 89 м2, 42,3% - від 90 до 119 м2 і 21,8% - понад 120 м2.З усіх будівель у 2001 р. 32,9% було одноповерховими, 38,5% - двоповерховими, 25,1 % - триповерховими, 1,8% - чотириповерховими, 1,3% - п'ятиповерховими, 0,3% - шестиповерховими, 0,2% - семиповерховими, 0,1% - з вісьмома та більше поверхами.
Автопарк
Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 62,3% 63,1% Мотоцикли 8,2% 7,7% Вантажівки 25,4% 25,4% Трактори 0,7% 0,7% Автобуси та ін. 3,4% 3,2% Усього автомобілів 5.570 шт. 5.274 шт.
Вживання каталанської мови
У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 97,1% усього населення (у 1996 р. - 99,2%), вміли говорити нею 88,5% (у 1996 р. - 93,2%), вміли читати 84,6% (у 1996 р. - 79,8%), вміли писати 60,6 % (у 1996 р. - 42,5%). Не розуміли каталанської мови 2,9%.
Політичні уподобання
У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 2.842 особи (у 2003 р. - 3.182 особи). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:
Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 23,3% 21,3% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 31,4% 30,6% Народна партія (PP) 9,5% 12,4% Ініціатива за Каталонію — Зелені (ICV) 7,4% 6,3% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 25,7% 28% Громадяни — Громадянська партія (C's) 0,4% 0% Інші 2,4% 1,4%
У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 3.354 особи (у 2003 р. - 3.516 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:
Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 12,6% 10,5% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 38,3% 42,5% Народна партія (PP) 9,1% 11,1% Ініціатива за Каталонію — Зелені (ICV) 0% 0% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 29,5% 21,4% Громадяни — Громадянська партія (C's) 0% 0% Інші 10,6% 14,5% Історія та культура
Посилання Дані Інституту статистики Каталонії Інформація про підприємства муніципалітету Етимологія, літературна та діалектна вимова назв муніципалітетів