GMC Canyon — середньорозмірні пікапи, що випускаються компанією GMC з 2004 року, які замінили Chevrolet S-10.
Перше покоління
Пікапи GMC Canyon першого покоління мають 4x2 або 4x4 при повній масі 2,1-2,4 т в залежності від типу кабіни (коротка, подовжена і подвійна) мають вантажопідйомність 600—700 кг і корисну довжину кузова 1,45 або 1,85 м. Стандартним для них є рядний бензиновий 4-циліндровий двигун (2,77 л, 175 к.с.), за замовленням встановлюється рядний 5-циліндровий (3,46 л, 220 к.с.). Обидва двигуни створені на базі рядної «шістки», що застосовується на позашляховику GMC Envoy. Коробка передач — механічна 5-ступінчаста, за замовленням — автоматична 4-ступінчаста. Для варіантів 4x2 передня підвіска незалежна пружинна, для 4x4 — торсіонна, задня для всіх виконань — залежна ресорна. З 2005 р. пікапи можуть обладнуватись спортивною версією підвіски, що дозволяє знизити габаритну висоту машини.Chevrolet COLORADO 25.08.2010
Друге покоління
На автосалоні в Детройті 2014 року дебютував GMC Canyon другого покоління, який збудований на базі нового Chevrolet Colorado для ринку США стилістично подібний на GMC Sierra. Автомобіль комплектується бензиновими 2.5 л Ecotec (LCV) Р4 потужністю 200 к.с. (259 Нм) і 3.6 л High Feature (LFX) V6 потужністю 305 к.с. (366 Нм) та дизельним Duramax 2.8 185 к.с. (500 Нм).
Існує і більш позашляхова модифікація GMC Canyon All Terrain з модернізованою підвіскою, додатковим захистом вузлів і агрегатів, 17 дюймовими дисками, спеціальними зубастими шинами, системою допомоги при спуску/підйомі, електронними помічниками, двигуном 3.6 л V6.
У 2021 році GMC додав до лінійки Canyon нову комплектацію АТ4. Вона покращує позашляхові можливості пікапу завдяки спеціальній підвісці та захисним пластинам.
Двигуни 2.8 L Duramax LWN I4 185 к.с. 500 Нм 2.5 L Ecotec I4 200 к.с. 259 Нм 3.6 L LFX V6 305 к.с. 365 Нм 3.6 L LGZ V6 308 к.с. 373 Нм
Технічні характеристики (2020) У моделях 2020 року базовий 2.5-літровий 4-циліндровий двигун пропонує 200 к.с. і 260 Нм. Пару йому складає шестиступінчаста АКПП. Привід на задні колеса. Витрата пального GMC перебуває на рівні 10.8 л/100 км у міському, 7.7 л/100 км у заміському та 9.2 л/100 км у змішаному циклах. Потужності силового агрегату вистачає для адекватного виконання всіх завдань. Як опція представлений 3.6-літровий V6 двигун на 308 кінських сил і 373 Нм. Він компонується 8-ступінчастою АКПП. Привід стандартно задній. Витрачає пікап 13.0 л/100 км у місті, 9.0 л/100 км за його межами і 11.0 л/100 км у середньому. З приводом на усі колеса витрата зростає до 13.1, 9.4 і 11.2 л/100 км відповідно. Ще один варіант це 2.8-літровий 4-циліндровий дизельний турбодвигун на 181 к.с. і 470 Нм. Доповнюється він АКПП на 8 ступенів. З приводом на задні колеса витрата пального становить 10.7 л/100 км у міському, 7.8 л/100 км у заміському та 9.2 л/100 км у змішаному циклах. З появою повного приводу показники змінюються на 11.7, 8.4 і 10.0 л/100 км відповідно.
Третє покоління (з 2023)
Влітку 2022 року дебютувало третє покоління Canyon, на ринок автомобіль потрапить в першій половині 2023 року. Автомобіль збудовано на платформі GMT 31XX-2.
Canyon 2023 пропонує 11,3-дюймовий сенсорний дисплей мультимедійної системи з останньої версією програмного забезпечення GM. В усіх комплектаціях з'явились цифрові приладові панелі на 8- або 11-дюймів.
Двигуни 2.7 л L3B Turbo І4 241 к.с. 353 Нм 2.7 л L3B Turbo І4 315 к.с. 525 Нм 2.7 л L3B Turbo І4 315 к.с. 583 Нм
Продажі в США Рік Chevrolet Colorado GMC Canyon Всього 2004 117,475 27,193 144,668 2005 128,359 34,845 163,204 2006 93,876 23,979 117,855 2007 75,716 20,888 96,604 2008 54,346 14,974 69,320 2009 32,413 10,107 42,520 2010 24,642 7,992 32,634 2011http://investor.gm.com/sales-production/docs/sales_prod/11_12/DeliveriesDecember2011.pdf 31,026 9,590 40,616 2012 36,840 31,026 67,866 2013 3,412 929 4,341
Примітки
Посилання