A Kisvárda FC labdarúgócsapata a 2023–2024-es szezonban az OTP Bank Ligában indult, miután a 2022–2023-as NB I-es szezonban hatodik helyen zárta a bajnokságot.
A MOL Magyar Kupába a 3. fordulóban csatlakoztak be, ellenfelük a megyei I. osztályú a Pilis együttese volt, akik ellen 5–0-s győzelemmel jutottak tovább.
A legjobb 32 között a BLSZ I-ben szereplő Unione FC ellen, a III. Kerületi TVE Sporttelepének műfüves pályáján, Vida Kristopher mesterhármasával 6–0-s győzelemmel léptek tovább a következő fordulóba.
A nyolcaddöntőben a másodosztályú Tiszakécske ellen 0–0-s félidei eredmény után, Rafał Makowski duplájával, 3–0-s győzelemmel léptek tovább a negyeddöntőbe.
A legjobb 8 között az NB I-es MTK Budapest volt az ellenfelük – az idei kiírásban először hazai pályán –, melyen a félidei kisvárdai 2–0-s vezetés után a fővárosiak még kiegyenlítettek, ám a mérkőzésen duplázó Aleksandar Jovičić utolsó perces találtával végül 3–2-vel jutottak tovább az elődöntőbe.
A legjobb 4 között az elsőosztályú Paksi FC volt az ellenfelük. A Pakson lezajlott mérkőzésen a szabolcsiak szerezték meg a vezetést Bernardo Matić révén, amire 2 góllal válaszolt a hazai együttes, így 2–1-s vereséget szenvedett a Kisvárda, amivel számukra véget értek az idei kupa küzdelmek.
Mezek
Stadion A csapat hazai mérkőzéseinek helyszíne a Kisvárdán található Várkerti Stadion, melynek teljes befogadó képessége 2.990 fő. A megújult stadion 2018-ban lett átadva, a régi focipályát, a Várkerti Sportpályát a klub második számú csapata továbbra is használja.
Statisztikák Utolsó elszámolt mérkőzés: 2024. május 18.
Összesített statisztika A felkészülési mérkőzéseket nem vettük figyelembe.
StatisztikaMinden kiírásOTP Bank LigaMOL Magyar KupaLejátszott mérkőzés 38 33 5Győzelem 13 9 4Döntetlen 4 4 0Vereség 21 20 1Szerzett gól 58 40 18Kapott gól 59 55 4Gólkülönbség –1 –15 +14Sárga lap 81 70 11Kiállítás 1 1 0Legtöbb gólt szerző játékos Camaj és Mešanović,<div>7–7 gól Mešanović,<div>7 gól Jovičić és Vida K.,<div>3–3 gólLegtöbbet figyelmeztetett játékos Jovičić,<div>10 figyelmeztetés Jovičić,<div>9 figyelmeztetés 11 játékos,<div>1–1 figyelmeztetésLegtöbb gól egy mérkőzésen 7 gól, Mezőkövesd ellen 4–3 hazai pályán az OTP Bank Liga 32. fordulójában, 2024.05.12.Legnagyobb győzelem hazai pályán 4 gólos, Újpest ellen 4–0 az OTP Bank Liga 17. fordulójában, 2023.12.16.Legnagyobb vereség hazai pályán 2 gólos, Ferencváros ellen 1–3 az OTP Bank Liga 18. fordulójában, 2024.02.03.,<div>Puskás Akadémia ellen 0–2 az OTP Bank Liga 20. fordulójában, 2024.02.10., és<div>Debrecen ellen 1–3 az OTP Bank Liga 26. fordulójában, 2024.03.30.Legnagyobb győzelem idegenben 6 gólos, Unione FC ellen 6–0 a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában, 2023.11.01.,<div>Bajnokságban: 2 gólos, Zalaegerszeg ellen 2–0 az OTP Bank Liga 1. fordulójában, 2023.07.30.Legnagyobb vereség idegenben 3 gólos, Debrecen ellen 1–4 az OTP Bank Liga 4. fordulójában, 2023.08.21.Legmagasabb nézőszám hazai pályán 3.150, Ferencváros ellen az OTP Bank Liga 18. fordulójában, 2024.02.03.Legalacsonyabb nézőszám hazai pályán 800, MTK Budapest ellen a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében, 2024.04.02.,<div>Bajnokságban: 1.200, Mezőkövesd ellen az OTP Bank Liga 32. fordulójában, 2024.05.12.Veretlenségi sorozat a bajnokságban 4 mérkőzés, 2024.04.06-tól (Diósgyőr–Kisvárda 1–1) 2024.04.28-ig (Kisvárda–Fehrvár 1–0)Nyeretlenségi sorozat a bajnokságban 8 mérkőzés, 2023.08.07-től (Kecskemét–Kisvárda 3–1) 2023.10.06-ig (Puskás Akadémia–Kisvárda 1–0)Bajnoki pontok száma (csak OTP Bank Liga) 31 pont a megszerezhető 99 pontból (31,3%) –
Összesítés kiírások szerint A felkészülési mérkőzéseket nem vettük figyelembe. Dőlttel a jelenleg még le nem zárult kiírás(oka)t illetve az abban elért helyezést jelöltük.
{| class=wikitable style="text-align:center; font-size:100%" !rowspan="2"|Kiírás !colspan="10"|Statisztikák !rowspan="2"|Kezdő<div>forduló/<div>helyezés !rowspan="2"|Végső<div>forduló/<div>helyezés !colspan="3"|Mérkőzések dátumai |- ! ! ! ! !– ! ! ! ! ! !Első !Utolsó !Következő |-bgcolor="white" !Bajnokság |33 |9 |4 |20 |40–55 | –15 |95 |1,21 |1,67 |2,88 |2. |11. |2023.07.30. |2024.05.18. | — |-bgcolor="FDFDFD" !Magyar Kupa |5 |4 |0 |1 |18–4 | +14 |22 |3,60 |0,80 |4,40 |3. ford. |Elődöntő |2023.09.17. |2024.04.23. |— |- !Összesen !38 !13 !4 !21 !58–59 !–1 !117 !1,53 !1,55 !3,08 |colspan="5" rowspan="3"| |- ! |17 |8 |1 |8 |27–24 |+3 |51 |1,59 |1,41 |3,00 |- ! |21 |5 |3 |13 |31–35 |–4 |66 |1,47 |1,67 |3,14
Gólok statisztikái Gólszerzők a szezonban A táblázatban csak azokat a Kisvárda FC játékosokat tüntettük fel, akik a szezon során legalább egy gólt szereztek bármelyik kiírásban.A felkészülési mérkőzéseket nem vettük figyelembe.A táblázat elején a több gólt elérő játékosokat tüntettük fel (az összes kiírást tekintve).Egy-egy mérkőzés részletei a forduló sorszámára kattintva nézhető meg.A játékos neve alatti azon játékosnál látható, aki már nem tagja a keretnek és nála a statisztika az utolsó pályára lépése idején mutatott állapotot mutatja.JátékosÖsszes<div>kiírásbanOTP Bank LigaMOL Magyar KupaGólok123456789101112131415161718192021222324252627282930313233Gólok3f4f8d4ded 11 11vvvvvvvvvhvhhhhhhhhhvhhvvhvhvhvhv11vvvhv Camaj7 1 0 5 1 0 2 0 0 Mešanović7 0 0 7 0 0 0 0 0 Cipetić5 3 0 5 3 0 0 0 0 Jovičić5 0 0 2 0 0 3 0 0 Szpaszics5 0 0 3 0 0 2 0 0 Ilievszki4 0 0 3 0 0 1 0 0 Vida K.4 0 0 1 0 0 — — — — — — — — — — — — — — — — 3 0 0 — — — Makowski3 0 0 1 0 0 2 0 0 Navrátil3 0 0 3 0 0 0 0 0 Balogh N.2 0 0 2 0 0 0 0 0 Czékus2 0 0 1 0 0 — — — — — — — — — — — — — — — — 1 0 0 — — — Matić2 0 0 1 0 0 1 0 0 Melnyik2 1 0 0 0 0 2 1 0 Nikolov2 0 0 1 0 0 1 0 0 Ésik1 0 0 1 0 0 0 0 0 Filipović1 0 0 1 0 0 0 0 0 Lucas1 0 0 1 0 0 0 0 0 Széles I.1 0 0 1 0 0 0 0 0 ellenfél1 — 1 — 0 — Összesen58 5 0 40 4 0 2 1 0 1 0 2 0 1 0 2 1 0 1 3 0 1 4 1 1 0 2 0 1 1 1 1 1 4 0 1 2 4 1 18 1 0 5 6 3 3 1Bajnokság: őszi–tavaszi szezon 19 21Bajnokság: körök szerint 10 13 17 Jelmagyarázat: : büntetőgól; : öngól alatt a játékos által az ellenfél javára rúgott öngólt értjük; Helyszín: h = hazai pályán; v = vendégként; A vörös színű vonal jelzi az őszi és a tavaszi szezon váltását; Magyar Kupa: 3f = 3. forduló; 4f = 4. forduló; 8d = nyolcaddöntő; 4d = negyeddöntő; ed = elődöntő;
Egy mérkőzésen kettő vagy több gólt szerző játékosok A végeredmény a Kisvárda Master Good szemszögéből értendő.JátékosDátumFordulóEllenfélVégeredményA játékos góljainak számaJasmin Mešanović2023.07.30. OTP Bank Liga, 1. forduló Zalaegerszeg (v) 2–0 Vida Kristopher2023.11.01. MOL Magyar Kupa, 4. forduló Unione Football Club (v) 6–0 Mario Ilievszki2023.12.16. OTP Bank Liga, 17. forduló Újpest (h) 4–0 Rafał Makowski2024.02.28. MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő Tiszakécske (v) 3–0 Aleksandar Jovičić2024.04.02. MOL Magyar Kupa, negyeddöntő MTK Budapest (h) 3–2 Driton Camaj2024.05.12. OTP Bank Liga, 32. forduló Mezőkövesd (h) 4–3 Jelmagyarázat: Helyszín: h = hazai pályán; v = vendégként; : büntetőgól
Sárga/piros lapok és eltiltások a szezonban Csak azokat a játékosokat tüntettük fel a táblázatban, akik a szezon során legalább egy figyelmeztetést kaptak bármelyik kiírásban.A játékosok vezetéknevének abc-sorrendje szerint.A játékos neve alatti azon játékosnál látható, aki már nem tagja a keretnek és nála a statisztika az utolsó pályára lépése idején mutatott állapotot mutatja.Egy-egy mérkőzés részletei a forduló sorszámára kattintva nézhető meg.A felkészülési mérkőzéseket nem vettük figyelembe.JátékosÖsszes<div>kiírásbanOTP Bank LigaMOL Magyar KupaFigyelmeztetések123456789101112131415161718192021222324252627282930313233Figyelmeztetések3f4f8d4dedΣ13px13px13pxKMΣ13px13px13pxKMvvvvvvvvvhvhhhhhhhhhvhhvvhvhvhvhvΣ13px13px13pxKMvvvhvBalogh N. 2 2 0 0 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Camaj 6 6 0 0 1 6 6 0 0 1 X 0 0 0 0 0 Cipetić 5 5 0 0 0 4 4 0 0 0 1 1 0 0 0 Czékus 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 — — — — — — — — — — — — — — — — 1 1 0 0 0 — — —Filipović 2 2 0 0 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Ilijevszki 4 4 0 0 0 3 3 0 0 0 1 1 0 0 0 Jovičić 10 9 1 0 2 9 8 1 0 2 X X 1 1 0 0 0 Kovačić 2 2 0 0 0 2 2 0 0 0 — — — — — — — — 0 0 0 0 0 — —Kovács M. 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Körmendi 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 Lippai 8 8 0 0 1 7 7 0 0 1 X 1 1 0 0 0 Lucas 4 4 0 0 0 3 3 0 0 0 1 1 0 0 0 Makowski 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 Matić 5 5 0 0 0 5 5 0 0 0 0 0 0 0 0 Melnyik 9 9 0 0 1 8 8 0 0 1 X 1 1 0 0 0 Mesanovics 2 2 0 0 0 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 Navrátil 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Nikolov 4 4 0 0 0 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 Ötvös 5 5 0 0 0 4 4 0 0 0 1 1 0 0 0 Petković 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Stefan 3 3 0 0 0 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 Széles I. 2 2 0 0 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Szőr 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Vida K. 2 2 0 0 0 2 2 0 0 0 — — — — — — — — — — — — — — — — 0 0 0 0 0 — — —Összesen 82 81 1 0 5 71 70 1 0 5 2 2 0 2 0 5 5 5 2 1 2 2 1 1 2 2 2 1 2 3 1 5 0 2 3 2 2 2 2 2 3 1 4 11 11 0 0 0 3 0 1 2 5OTP Bank Ligában – öszi–tavaszi szezon szerint 36 35OTP Bank Ligában – körök szerint 26 22 23 Jelmagyarázat: Helyszín: h = hazai pályán; v = vendégként; A vörös színű vonal jelzi az őszi és a tavaszi szezon váltását; Magyar Kupa: 3f = 3. forduló; 4f = 4. forduló; 8d = nyolcaddöntő; 4d = negyeddöntő; ed = elődöntő; Σ = összes sárga ill. piros lap; 11px = sárga lapos figyelmeztetés; 11px = egy mérkőzésen 2 sárga lap utáni azonnali kiállítás; 11px = piros lapos figyelmeztetés, azonnali kiállítás; X = eltiltás miatt kihagyott mérkőzés; KM = eltiltás miatt kihagyott mérkőzések száma; Bajnoki sárga lapos figyelmeztetések következménye: a labdarúgó az OTP Bank Ligában az 5. sárga lapos figyelmeztetését követően a soron következő egy bajnoki mérkőzésen nem rendelkezik játékjogosultsággal (eltiltás).http://www.nemzetisport.hu/data/files/NSstatok/MLSZversenyszabalyzat.pdf h.m.: halasztott mérkőzés.
Nézőszámok A felkészülési mérkőzéseket nem vettük figyelembe.Egy-egy mérkőzést részletesen is megnézhet, ha a Kiírás, forduló oszlopban található, az adott mérkőzést jelző leírásra kattint. Hazai mérkőzések Az alábbi táblázatban a Kisvárda Master Good aktuális szezonjának hazai mérkőzéseinek nézőszámai szerepelnek.A legmagasabb nézőszámot (minden kiírást tekintve) jelöli.A Várkerti Stadion teljes kapacitása: 2.990 néző.IdőpontKiírás, fordulóEllenfélNézőszámHelyszínÖsszes férőhely % 2023.10.21.OTP Bank Liga, 10. fordulóMezőkövesd2.150 főVárkerti Stadion71,9%2023.11.05.OTP Bank Liga, 12. fordulóZalaegerszeg1.820 főVárkerti Stadion60,1%2023.11.12.OTP Bank Liga, 13. fordulóKecskemét2.141 főVárkerti Stadion71,6%2023.11.25.OTP Bank Liga, 14. fordulóMTK Budapest1.890 főVárkerti Stadion63,2%2023.12.02.OTP Bank Liga, 15. fordulóDebrecen2.050 főVárkerti Stadion68,6%2023.12.10.OTP Bank Liga, 16. fordulóDiósgyőr1.841 főVárkerti Stadion61,6%2023.12.16.OTP Bank Liga, 17. fordulóÚjpest1.815 főVárkerti Stadion60,7%2024.02.03.OTP Bank Liga, 18. fordulóFerencváros3.150 főVárkerti Stadion100,0%2024.02.07.OTP Bank Liga, 19. fordulóFehérvár1.850 főVárkerti Stadion61,9%2024.02.10.OTP Bank Liga, 20. fordulóPuskás Akadémia1.725 főVárkerti Stadion57,7%2024.02.25.OTP Bank Liga, 22. fordulóKisvárda1.910 főVárkerti Stadion63,9%2024.03.02.OTP Bank Liga, 23. fordulóZalaegerszeg1.585 főVárkerti Stadion53,0%2024.03.30.OTP Bank Liga, 26. fordulóDebrecen2.580 főVárkerti Stadion86,3%2024.04.02.MOL Magyar Kupa, negyeddöntőMTK Budapest800 főVárkerti Stadion26,7%2024.04.13.OTP Bank Liga, 28. fordulóÚjpest2.450 főVárkerti Stadion81,9%2024.04.28.OTP Bank Liga, 30. fordulóFehérvár2.350 főVárkerti Stadion78,6%2024.05.12.OTP Bank Liga, 32. fordulóMezőkövesd1.200 főVárkerti Stadion40,1%Minden kiírás 17 mérkőzés33.307 főátlag: 1.959 fő65,5%Ebből 16 OTP Bank Liga mérkőzés32.507 főátlag: 2.032 fő67,9%Ebből 1 MOL Magyar Kupa mérkőzés800 főátlag: 800 fő26,7%
Nézőszám fordulónként, idővonalon ábrázolva: