Skeleton mužov na Zimných olympijských hrách 2010 vo Whistleri (Britská Kolumbia) prebiehalo od 18. do 19. februára 2010. Víťazom sa stal Kanadan Jon Montgomery. Na druhom mieste skončil Lotyš Martins Dukurs a na treťom Rus Alexander Tretiakov.
Rekordy Typ Dátum Národnosť Meno Čas Štart 5. február 2009 Rusko Alexander Tretiakov 4,52 Kolo 5. február 2009 Kanada Jeff Pain 53,67
Výsledky Poz.ČisMenoNárodnosť1. kolo2. kolo3. kolo4. koloCelkový časStrata 1 5 Jon Montgomery Kanada 4.62 52.60 4.63 52.57 4.65 52.20 TR4.6152.36 3:29.73 2 1 Martins Dukurs Lotyšsko 4.53 52.32 TR 4.54 52.59 4.5552.28 4.5352.61 3:29.80+0.07 3 8 Alexander Tretiakov Rusko 4.52 SR 52.70 4.48 SR 53.05 4.5352.30 4.50 52.70 3:30.75 +1.02 4 4 Tomass Dukurs Lotyšsko 4.66 52.94 4.66 52.88 4.6852.62 4.6552.69 3:31.13 +1.40 5 12 Zach Lund USA 4.72 53.04 4.74 52.85 4.74 52.57 4.7152.81 3:31.27 +1.54 6 6 Kristan Bromley Spojené kráľovstvo 4.70 52.91 4.75 52.89 4.7052.70 4.70 52.80 3:31.30+1.57 7 2 Frank Rommel Nemecko 4.67 52.90 4.70 53.25 4.7052.55 4.6752.70 3:31.40+1.67 8 15 Matthias Guggenberger Rakúsko 4.65 52.75 4.62 53.02 4.7053.03 4.6653.01 3:31.81 +2.08 9 10 Jeff Pain Kanada 4.81 53.03 4.87 53.18 4.8053.00 4.79 52.65 3:31.86+2.13 10 3 Sandro Stielicke Nemecko 4.78 53.18 4.83 53.24 4.7852.644.7653.02 3:32.08+2.35 11 14 Ben Sandford Nový Zéland 4.80 53.11 4.84 53.32 4.8252.90 4.86 53.26 3:32.59 +2.86 12 17 Sergey Chudinov Rusko 4.64 53.64 4.72 53.26 4.7053.13 4.68 52.92 3:32.95+3.22 13 7 Mirsad Halilović Nemecko 4.75 53.09 4.79 53.87 4.7752.92 4.7753.24 3:33.12 +3.39 14 9 Eric Bernotas USA 4.75 53.23 4.79 53.55 4.7353.33 4.7653.16 3:33.27 +3.54 15 21 Gregory Saint-Genies Francúzsko 4.76 53.40 4.78 53.16 4.8053.32 4.8053.43 3:33.31+3.58 16 18 Pascal Oswald Švajčiarsko 4.76 53.77 4.76 53.68 4.73 53.00 4.76 53.30 3:33.75+4.02 17 13 John Daly USA 4.66 54.08 4.74 53.65 4.65 53.234.64 53.05 3:34.01 +4.28 18 16 Adam Pengilly Nemecko 4.68 53.75 4.71 54.17 4.7653.36 4.73 53.23 3:34.51 +4.78 19 23 Shinsuke Tayama Japonsko 4.77 53.94 4.81 53.84 4.77 54.03 4.7653.363:35.17 +5.44 20 20 Kazuhiro Koshi Japonsko 4.91 54.02 4.90 54.10 4.8753.74 4.8453.42 3:35.28 +5.55 21 19 Anže Šetina Slovinsko 4.72 54.50 4.72 54.35 4.6953.75 22 27 Cho In Ho Kórejská republika 4.87 54.46 4.88 54.42 4.84 54.28 23 22 Anthony Deane Austrália 4.69 54.55 4.70 54.12 4.8754.68 24 25 Ander Mirambell Španielsko 4.80 54.77 4.79 54.59 4.79 54.26 25 26 Patrick Shannon Írsko 4.77 55.18 4.78 55.20 4.7954.60 26 28 Nicola Drocco Taliansko 4.69 55.77 4.72 54.60 4.7354.97 - 24 Iain Roberts Nový Zéland 4.87 55.21 4.93 57.58 - 11 Michael Douglas Kanada 4.67 52.83 4.69 53.04
Kategória:Skeleton na Zimných olympijských hrách 2010