Renault Captur — компактний кросовер завдовжки 4,12 м французької компанії Renault.

Перше покоління (2013—2019)

Renault Captur (платформа B)

Світова прем'єра серійного автомобіля відбулася на Женевському автосалоні на початку березня 2013 року. Дизайнер автомобіля — Лоренс ван ден Акер.

Captur створений на базі хетчбека Renault Clio IV покоління. Автомобіль оснащується моторами двох типів: бензиновими на 0,9-1,2 л або дизельними 1,5-літровими. Оснащення автомобіля включає безключовий доступ, мультимедійну систему R-Link, клімат-контроль та інше. Виробництво на заводі Renault в Іспанії розпочато в другій половині 2013 року.

В Південній Кореї він продається під маркою Samsung QM3.

Конкурентами Renault Captur є Ford EcoSport, Opel Mokka, і Peugeot 2008.

Кросовер Captur представлений в Expression+, Dynamic Nav, Dynamic S Nav і Signature Nav версіях. На початку було представлено модель Expression, але через відсутність попиту її зняли з виробництва. Натомість компанія запропонувала спеціально розроблену лімітовану модель Iconic Nav.

Базова модель Expression+ пропонує: CD стерео з Bluetooth, USB слотами та AUX розеткою. Інші моделі оснащені: системою «MediaNav» з 7-дюймовим сенсорним екраном, системою супутникової навігації та функцією гучного зв'язку. Модель Signature Nav отримала: пакет «Techno» з R-link мультимедіа, який містить навігацію «TomTom Live», картографію міст Європи та камеру паркування. Моделі Dynamique S і Signature отримали задні сенсори паркування. Дбаючи про безпеку, компанія оснастила Captur: фіксаторами ISOFIX, запобіжними замками задніх дверей, індикаторами нагадування ременів безпеки та передніми підголівниками.

Багажний відділ 377 л, а у відкритому стані — 455 л.

Посадка у водія — висока. Огляд — добрий. Оборотів керма від упору до упору — 2 ½. На трасі на Captur комфортно їхати зі швидкістю до 170 км/год. Шум у салон проникає лише на швидкості понад 125 км/год, однак в салоні можна розмовляти, не підвищуючи голосу. Час розгону до 100 км/год у Captur — 13 секунд.

Двигуни МодельКод двигунаОб'ємсм³Циліндри/КлапаниПотужністькВт (к.с.)при об/хвКрутний мементНмпри об/хвБензинові0.9 TCe 90H4Bt8983/1266 (90) / 5250135 / 25001.2 TCe 120 EDCH5Ft11994/1688 (120) / 4900190 / 20001.3 TCe 150 EDCH5Ht13304/16110 (150) / 5000250 / 1700Дизельні1.5 DCI 90K9K14614/1666 (90) / 4000220 / 17501.5 DCI 110K9K14614/1681 (110) / 4000260 / 1750

Renault Kaptur (платформа B0)

30 березня 2016 року відбулася прем'єра моделі Renault Kaptur для російського ринку. Від базової моделі модифікація відрізняється збільшеними розмірами кузова і великим дорожнім просвітом.

Renault Kaptur для російського ринку створений на платформі Dacia B0 моделі Renault Duster, яка передбачає наявність повнопривідних версій. Автомобіль оснащується бензиновими моторами об'ємом 1,6 і 2,0 літра в поєднанні з механічною коробкою передач, автоматичною коробкою передач або варіатором.

Виробництво моделі Renault Kaptur почалося на московському заводі Рено-Росія 27 квітня 2016 року. Продажі стартували в червні 2016 року.

Двигуни Модель Код двигуна Об'єм Конфігурація Потужність Крутний момент Максимальна швидкість Розгін 0-100 км/год(0-62 миль) Витрати пального (комбіновано) 1.6 16V K4M 1598 см3 Р4 DOHC 114 к.с. (80 кВт) при 5500 об/хв 156 Нм при 3750 об/хв 166-169 км/год 12.3-12.9 с 7 л/100 км 2.0 16V F4R 1998 см3 Р4 DOHC 143 к.с. (102 кВт) при 5500 об/хв 200 Нм при 3750 об/хв 180-185 км/год 10.5-11.2 с 8-8.9 л/100 км

Друге покоління (з 2019)

Автомобіль збудовано на модульній платформі CMF-B. Агрегати заявлені наступні: бензинові TCe 100 (турбо 1.0 л. І3 з п'ятиступеневою МКПП, 100 к.с., 160 Нм), TCe 130 (турбо 1.3 л І4 з шестиступеневою МКПП або семиступінчастим «роботом», 130 к.с., 240 Нм), TCe 155 (мотор 1.3 л, тільки з «роботом», 155 к.с., 270 Нм), а також дизелі Blue dCi 95 (1.5 з МКПП на шість швидкостей, 95 к.с., 240 Нм) і Blue dCi 115 (1.5, шестиступенева МКПП або семиступінчастий «робот», 115 к.с., 260 Нм).

В Україні друге покоління дебютувало лише у 2021 році. В нашій країні Captur продаватиметься у трьох комплектаціях: Zen, Intense та Intense Limited edition.

Renault Captur E-Tech У автомобіля з'явився гібридний варіант E-Tech. Силова установка містить бензиновий атмосферний мотор 1.6 з модифікаціями, пристосовують їх до роботи в складі гібридної установки, і пару електромоторів.

Місткість тягової батареї дорівнює 9,8 кВт•год, а напруга — 400 В. Кросовер Captur E-Tech заряджається від розетки (він Plug-in Hybrid). Запас ходу без запуску ДВЗ становить 50 км в змішаному циклі WLTP і 65 км в міському циклі.

В режимі PHEV Renault Captur розвиває максимальну швидкість 135 км/год. До відмітки «100» на спідометрі гібридному кросоверу потрібно 10,1 с.

Двигуни 1.0 TCe І3 100 к.с. 160 Нм 1.3 TCe І4 130 к.с. 240 Нм 1.3 TCe І4 155 к.с. 270 Нм 1.6 H4M I4 (E-Tech) Hybrid 160 к.с. 1.5 Blue dCi І4 95 к.с. 240 Нм 1.5 Blue dCi І4 115 к.с. 260 Нм

Продажі +рікСвітові продажіCapturCaptur GA2016243,79715,1602017232,73362,1472018230,07078,9072019239,33269,812

Див. також Renault Kadjar Renault Mégane E-Tech Renault Arkana

Примітки

Посилання